STAG DIESEL DLA FLOTY

Ciężarówka na LPG to potencjalnie duże oszczędności.  Oszczędności na kosztach paliwa zależą od rodzaju transportu i mogą sięgnąć nawet 35 procent. Kluczem do oszczędności są wysokie przebiegi. Im więcej jeździsz, tym więcej oszczędzasz.

Instalacje gazowe nieodłącznie kojarzą się z samochodami osobowymi i to wyłącznie z silnikami benzynowymi. Tymczasem od kilku lat dostępna jest na rynku technologia gazodiesla – czyli instalacje LPG do silników wysokoprężnych. System STAG DIESEL, przeznaczony do pojazdów ciężarowych to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na znaczne oszczędności wynikające z obniżenia procentu zużycia oleju napędowego. Ciężarówka na LPG jest wyposażona w system bardzo podobny do modyfikacji silnika benzynowego. LPG jest tylko dodatkiem do oleju napędowego – zwykle w proporcji: 70-80 proc. oleju napędowego, 20-30 proc. autogazu. Przy wysokich przebiegach, jakie towarzysza zazwyczaj eksploatacji flot, oszczędności na oleju napędowych składają się w pokaźne kwoty.

Instalacja LPG w ciezarówkach.
  • Ciężarówka na LPG to szereg korzyści. Montaż instalacji STAG DIESEL to przede wszystkim wzrost mocy i niższe koszty paliwa.
    Jednym z efektów inwestycji w system STAG DIESEL jest znaczące zwiększenie zasięgu pojazdu. Za sprawą dodatkowego zbiornika LPG, kierowca zwiększa zapas paliwa (ON oraz LPG), dzięki czemu jest w stanie pokonać dłuższy dystans. W zależności od rodzaju pojazdu, zużycia paliwa, wielkości zbiornika na olej napędowy oraz zbiornika LPG możliwe jest zwiększenie zasięgu od 30 do ponad 50 – 60%.

  • Montaż systemu STAG DIESEL sprawia, że proces spalania  jest wydajniejszy. Konwersja sprawia, że rośnie moc silnika i moment obrotowy. Kierowca może regulować intensywność wtryskiwania gazu do silnika poprzez nacisk pedału przyspieszenia. Im mocniejszy nacisk, tym więcej gazu trafia do komory spalania – pojazd będzie lepiej przyspieszać. W niektórych silnikach turbodoładowanych udaje się zyskać moc nawet o 30 proc. większą od mocy znamionowej.

  • Instalacja LPG w samochodach ciężarowych musi być dostosowana do ich rozmiaru i sposobu użytkowania. Dlatego też zbiorniki montowane wraz z instalacją DIESEL STAG charakteryzują się większą pojemnością.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy