STAG DIESEL DLA ROLNICTWA

Wiele maszyn rolniczych posiada silnik napędzany paliwem Diesla. Zastosowanie w tych silnikach dotrysku LPG pozawala na znaczne ograniczenie kosztów użytkowania.
LPG jest paliwem niemal dwukrotnie tańszym od oleju napędowego. Silnik Diesla z zamontowaną instalacją LPG zasilany jest jednocześnie dwoma rodzajami paliwa. Takie rozwiązanie rodzi podwójne korzyści – nie tylko znacznie wpływa na obniżenie kosztów paliwa, ale także na wydłużenie pracy silnika. Zwiększony zasięg jest szczególnie ważny w przypadku maszyn rolniczych, które po konwersji silnika są w stanie wykonać większą pracę po jednym tankowaniu. Dodatkowo, dla wygody użytkowania takiego systemu, proponujemy łatwe w przechowywaniu butle gazowe dla rolnictwa, które można wygodnie przechowywać w swoim gospodarstwie. Dzięki systemowi STAG Diesel dla rolnictwa, twoje maszyny zawsze będą gotowe do pracy.

  • LPG dla rolnictwa to potencjalnie duże oszczędności, zwiększenie mocy oraz wygoda obsługi.
    Dotrysk LPG do komory spalania generuje duże oszczędności kosztów paliwa a jednocześnie wyraźnie wpływa na wzrost mocy. Te czynniki są niezwykle istotne przy użytkowaniu maszyn rolniczych, stworzonych do ciężkiej pracy.
    System poręcznych, wymiennych butli pozwala na szybką i prostą wymianę zbiornika LPG, bez konieczności uciążliwego dojazdu na stacje paliw.

  • Standardowe tankowanie LPG bywa bardzo uciążliwe w sezonie prac polowych.

    STAG DIESEL proponuje wygodne rozwiązanie tego problemu, czyli wygodne butle o pojemności 11 kg. Rozwiązanie to pozwala  na np. zabranie ze sobą zapasu paliwa i “dotankowanie” maszyny na miejscu, bez konieczności przerywania pracy. Takie rozwiązanie jest najskuteczniejsze i dlatego polecane jest przez montażystów instalacji STAG DIESEL.

    Najlepszym sposobem zaopatrzenia gospodarstwa w butle z gazem, jest podpisanie umowy z dystrybutorem i pobranie w depozyt stojaka z butlami. Zwykle umowy podpisywane są bezterminowo z 2-3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Takie rozwiązanie pozwala na posiadanie zapasu butli do wykorzystania, wygodne rozliczenie (np. na podstawie faktury) i negocjację ceny.

  • Do szerokiego zastosowania leżących, syfonowych, 11 kg butli LPG, zachęcają rolników montażyści instalacji STAG DIESEL. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i wygodne.

    Leżąca butla 11 kg różni się w zasadniczy sposób o tradycyjnej, stającej butli gazowej. W przypadku butli leżącej, wydłużona i skierowana do dołu, zastała rurka pobierająca gaz w stanie ciekłym jest to tzw. syfon. Taka budowa pozwala na dokładniejsze opróżnienie butli z gazu. Dzięki temu zwiększa się czas pracy na jednej butli. W przypadku zastosowania butli zwykłej, stojącej, butla opróżniona zostałaby tylko do połowy – do poziomu zaworu butli.

    Butle leżące posiadają specjalne oznaczenia, która strona butli musi być skierowana ku górze podczas pracy. Dlatego podczas wymiany butli należy uważnie montować ją w uchwycie. Najbardziej rozpowszechnione na naszym rynku są butle stalowe, które ważą zwykle 11 kg. Drugie tyle waży LPG, wewnątrz butli. Oznacza to, że do dyspozycji mamy ok. 22 litrów gazu, a napełniona butla waży ok. 22 kg. Ich zaletą jest cena, trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, są jednak ciężkie.

    Jeśli butle zamontowane są wysoko, np. na błotnikach, można zastosować butle lżejsze, wykonane z aluminium lub kompozytów. Butle aluminiowe ważą ok. 7 kg przy zachowaniu porównywalnej wytrzymałości z butlami gazowymi. Z zewnątrz trudno je rozróżnić od butli stalowych. Jeszcze lżejsze są butle kompozytowe, których masę ograniczono do niewiele ponad 6 kg. Dodatkowo, niektóre butle, dzięki swej częściowo przeźroczystej budowie umożliwiają kontrolę stanu napełnienia butli. Niektórzy z dystrybutorów oferują butle, które dzięki swej budowie mieszczą więcej gazu, nawet 36% czyli aż 15 kg.

    W efekcie, przy zachowaniu podobnej wagi butli pełnej, zwiększa się czas pracy maszyny i ogranicza się częstotliwość wymiany. Jednym z elementów bezpiecznej eksploatacji butli syfonowych jest poprawnie wybrane i zamontowane łoże na butlę.

    Na rynku stosuje się zwykle dwa, zbliżone typy mocowań różniące się sposobem przytwierdzenia butli: poprzez pas ściągający lub poprzez stalową pokrywę blokowaną zaczepem. Oba rozwiązania są równie bezpieczne lecz bardziej praktyczny wydaje się stojak ze stalową pokrywą pełniącą równocześnie funkcję pokrywy ochronnej. Uchwyty takie mogą występować pojedynczo bądź w większych pakietach.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy